Serwis oświetleniowy

Oświetlenie klatki schodowej LED z czujnikiem ruchu

Budujesz swój przyszły dom lub robisz remont? Chcesz cieszyć się w swoim domu największą wygodą? Interesują Cię ciekawe rozwiązania? Powinieneś na przykład przemyśleć zakup od lat stosowanego czujnika ruchu, dzięki czemu zyskasz komfort i większą swobodę!

Klatki schodowe są ważnymi elementami budynków piętrowych. Przecież w pewien sposób trzeba się między poziomami przemieszczać. Nawet przy obecności windy należy zbudować schody, które sprawdzą się podczas ewentualnej awarii.
Klatka schodowa musi być też dobrze oświetlona, ponieważ znacznie zwiększy to bezpieczeństwo podczas poruszania się po niej nocą. Można sobie pozwolić na wiele ciekawych rozwiązań w tej kwestii, a jednym z ciekawszych sposobów na oświetlenie klatki schodowej jest oświetlenie LED.

Dlaczego warto zainwestować w oświetlenie LED?

Powodów może być wiele, warto jednak zacząć od wydajności technologii LED. Przede wszystkim żarówka LED pobiera około pięć razy mniej prądu, co jej odpowiednik żarowy, emitując tę samą ilość lumenów. Poza tym, żarówka LED cechuje się znacznie dłuższą żywotnością, dlatego mimo większego kosztu za egzemplarz – pieniądze zostaną zwrócone w postaci niższych kosztów eksploatacyjnych, a więc w ostatecznym rozrachunku to właśnie lampy LED są najtańszym rozwiązaniem! Nie można zapominać także o możliwościach, jakie oferuje technologia LED. Taśmy LED to elastyczne taśmy, do których przymocowano dużą ilość diod. Dzięki wspomnianej elastyczności taśma pozwala na zamontowanie jej na dowolnej powierzchni! Dzięki odpowiedniemu sterownikowi, niektóre modele umożliwiają zmianę kolorów. Innym ciekawym sterownikiem z kolei jest również czujnik ruchu.

Pomysły na oświetlenie klatki schodowej LED

Standardowe lampy zwisające z sufitu przestają być optymalnym rozwiązaniem w kwestii jedynego oświetlania schodów. Bardzo często można spotkać się z oświetleniem klatki schodowej w postaci lamp montowanych w ścianie na poziomie stopni. Zazwyczaj nie są to mocne żarówki, jednak umożliwiają swobodne poruszanie się po schodach, a przy tym wszystkim, taka klatka prezentuje się bardzo estetycznie. Poza tym, żarówki LED nie wydzielają sporej ilości ciepła, a więc sprawdzą się w przypadku płyt kartonowo-gipsowych lub ocieplenia w ścianie w postaci wełny mineralnej. Inne lampy mogą spowodować nawet pożar!

Można jednak pójść o krok dalej, czyli zaopatrzyć się w taśmę LED. Dzięki niej, można oświetlić klatkę na dwa sposoby. Po pierwsze warto jest zastosować podwieszenie sufitu, które stworzy półkę, na której znajdzie się taśma. Dzięki temu nie będzie widać źródła światła, ale samo światło. Innym ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie taśmy pod każdym stopniem i/lub w okolicy poręczy, na przykład pod nią lub we wnęce w ścianie. Dzięki temu każdy schód będzie oświetlony w równym stopniu.

Taśma lub lampa LED z czujnikiem ruchu to świetne i jednocześnie wygodne rozwiązanie. Co więcej, nowoczesne czujniki wykryją, czy po schodach porusza się na przykład pies, czy człowiek, odetną też zasilanie w dzień, kiedy oświetlenie będzie zwyczajnie niepotrzebne. Warto też wyobrazić sobie sytuację, kiedy wnosi się oburącz zakupy po schodach. Włączanie światła w tym przypadku będzie wysoce niewygodne. Czujnik ruchu rozwiązuje ten problem, a ponadto – oświetlenie klatki schodowej LED będzie działało wyłącznie wtedy, kiedy będzie potrzebne, a więc jest to również ukłon w stronę oszczędności!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.