Serwis oświetleniowy

Jak można wykorzystać taśmy LED? – przykłady i pomysły

Proste formy i umiłowanie surowości aranżacji wnętrz to przede wszystkim domena współczesnych i nowoczesnych projektów. Nie przeszkadza to im jednak zachować atrakcyjnej estetyki i co najważniejsze funkcjonalności, która zdaje się być kluczem do tego trendu. Wszystko tu jest praktyczne i wykorzystane w maksymalnym stopniu, ale też podkreślające ogólne wrażenie przestronności wnętrza.

Dynamiczny rozwój a aranżacja wnętrz

Nowoczesne projekty bardzo dobrze współpracują również z oświetleniem LED, które to bardzo dobrze podkreśla ich walory (no i jest funkcjonalne i ekonomiczne). Szczególnie popularne i praktyczne są w tym przypadku taśmy z diodami LED, gdyż pozwalają one na elastyczne dopasowanie do każdego miejsca, które mamy zamiar nimi podświetlić. Asortyment ten oznacza dla klienta również spory wybór modeli, dlatego rozwój tej technologi jest dziś tak dynamiczny. Jak można się nimi posłużyć przy aranżacji wnętrza? Czy technologia ta daje naprawdę tak wiele możliwości, a jeśli tak to jakich?

Taśmy LED RGB

Technologia LED RGB to jedna z najdroższych, ale też najbardziej zaawansowanych możliwości wzbogacenia nowoczesnego wnętrza o ciekawy efekt świetlny. Pozycję tą zawdzięczają one możliwości dowolnej zmiany kolorów, którą można sterować zdalnie. Pozwala to na uniwersalne kreowanie klimatu pomieszczenia poprzez żonglowanie zarówno jasnymi i ciepłymi barwami, jak i ciemnymi, intensywnymi i zimnymi odcieniami. Wszystko to wzbogacone o możliwość dowolnego przycinania zależnie od wymaganej długości, technologię samoprzylepną oraz elastyczną taśmę, w której osadzono diody. Innowacyjność to na pewno mocna strona taśmy LED RGB – odpowiednie użycie jej może natomiast zagwarantować estetyczny efekt i podniesienie funkcjonalności całego pomieszczenia.

Propozycje funkcjonalnego wykorzystania

Tym co koniecznie trzeba przemyśleć jeszcze przed zakupem taśmy LED, to to, czy będzie ona pełniła jedynie funkcję dekoracyjną, czy też decydujemy się na skorzystanie z tego produktu, gdyż liczymy przede wszystkim na jego walory funkcjonalne. Dlaczego to takie ważne? Po pierwsze modele dekoracyjne służą jedynie do ozdoby, a więc ich światło nie umożliwi nam np. oświetlenia blatu roboczego w kuchni, czy też nie zapewni warunków do czytania książki. Po drugie ich moc oraz wytrzymałość różnią się od zwykłej taśmy LED. To tak jakby po części odciążyć oświetlenie główne. Stosuje się je między innymi do miejscowego rozjaśnienia biurka, kuchennych i łazienkowych szafek, czy każdego miejsca, które potrzebuje dyskretnego i wielopunktowego oświetlenia. Warto wiedzieć, że w sprzedaży dostępne są również wodoodporne taśmy LED w specjalnych osłonkach.

Przede wszystkim zalety dekoracyjne

Opcja ta jest zdecydowanie bardziej popularna w naszym kraju, gdyż realizacja jej jest tańsza, a poza tym Polak nie jest przyzwyczajony do używania taśmy LED jako oświetlenia roboczego (nawet tego obszarowego). Chcąc przede wszystkim poprawić estetykę swoich domów i mieszkań, decydujemy się na modele taśm z diodami o mniejszej mocy, ale równie dużymi możliwościami aranżacyjnymi. Do najczęstszych przykładów wykorzystania tego rodzaju technologi LED zalicza się natomiast podświetlenie wysp sufitowych oraz listew przysufitowych, schodów, dekoracji ściennych, gzymsów, półek, luster, regału, barku z alkoholami, przeszklonych szafek itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.